אלבום דיגיטלי / מצגת – איך מתחילים ?

                                                              אהבתם?? שתפו!!-

אלבום דיגיטלי / מצגת - איך מתחילים?כפי שכבר פירסמתי במאמרי הקודם: להפיק את המקסימום מהאלבום המשפחתי", עידן האלבומים בהדפסה הדיגיטלית (שבמקור נועדו לתת מענה למאות ואלפי התמונות הדיגיטליות שנקברו אצלנו במחשב), הביא עימו את הרצון והצורך להחיות גם את התמונות מהעידן הקודם (הטרום דיגיטלי), ועימם נולד הצורך להפיק אלבומים דיגיטליים משפחתיים המספרים את סיפורה של המשפחהסיפורו של סבאסיפורה של אמאואפילו– סיפורו (הקצר יחסיתשל הנער החוגג בר מצווה.

אז ניערנו את האבק מעל לאלבומי הפוטו הישניםומה עכשיואיך מסנניםאיך בוחרים את התמונות עבור האלבום הדיגיטלימה להכניס ומה לאהרי אי אפשר הכל
ההחלטות הראשונות הללו בעצם יכתיבו את הסיפור שיסופר באלבום הדיגיטלי שאנו שואפים ליצורומכאן חשיבותן הגדולה.

עיצוב אלבום דיגיטלי או מצגת- 10 הצעדים החשובים ביותר

הניסיון הנצבר מספק 10 עקרונות חשובים בתהליך ההפקה של האלבום הדיגיטליואפשר לתאר את התהליך עלפי השלבים הבאים :

 • שלב ראשון– לפני הכלקחו דף ועטורישמו לעצמכם בראשי פרקים את הנושאים אותם את מעונינים להכניס לאלבום הדיגיטלי(כן כןנושאים חשוב יותר מכרונולוגיה). נושאים יכולים להיות החל מ– ילדותתקופת ביה"סבר המצווההשרות הצבאי וכד',שהם נושאים די "אוניברסלייםעם מישקל כרונולוגינושאים פחות אוניברסליים יכולים לכלולקריירהתחביבים מיוחדים,פרטים ביוגרפיים יוצאי דופןדברים הקשורים לאישיות של נושא האלבום וכד'.
 • שלב שני– החליטו כמה עמודים אתם מעונינים להקצות לכל נושא כזה באלבום הדיגיטלי שאתם מתכנניםכמות העמודים המוקצית צריכה להתאים לחשיבות של הנושא בעיקראבל גם למצאי התמונות הקשורות אליו.
 • שלב שלישי– פתחו את האלבומיםוהתחילו לאסוף את התמונות על פי ראשי הפרקים שתיכננתם מראשבשלב הזה נכונות לכם מן הסתם כמה הפתעות… כמו נושאים ששכחתם להכניס לרשימת הנושאים עבור האלבום הדיגיטלי שלכםאו חוסרים מביכים דווקא בנושאים חשובים במיוחד (“לאן נעלם האלבום עם תמונות החתונה שלנו…???”).
 • שלב רביעי– בהנחה שבכל עמוד באלבום הדיגיטלי תירצו להכניס 1-7 תמונותובממוצע יהיו בכל עמוד כ תמונותבידקו האם יש יחס הולם בין חשיבות הנושא לבין כמות התמונות שאספתםזה הזמן לסנןלתעדףלוותרלהוסיף.
 • שלב חמישי– השתדלו לא לוותר על תמונות בעלות ערך רגשי רברק בגלל מצבן ואיכותןכאמורבמרבית המקרים הפגמים ניתנים לתיקון בתוכנות טיפול בתמונות כמו פוטושופמרבית התיקונים הנדרשים אינם מסובכים מידיוזה שווה את המאמץ (ראו מידע נוסף בנושא במאמר: "להפיק את המקסימום מהאלבום המשפחתי".)
 • שלב שישי– מי אמר שמכניסים לאלבום הדיגיטלי רק תמונותכל דבר שניתן לצלם אותו או לסרוק אותו– ניתן להכניס לאלבום הדיגיטליוזה כולל מכתביםתעודותפתקים ישניםמדליות (כן כן !! סורקים את המדליה בסורק הביתיובאמצעות הפוטושופ ניתן להעלים את הרקע שלהולתת לה מראה מעט תלת מימדיולמי שאין נגישות לפוטושופמומלץ לסרוק אותה כשמאחוריה רקע שתשמחו לשלבו באלבום).
 • שלב שביעי– סריקת החומרים לאלבום הדיגיטלי– כמעט לכולנו יש בבית סורק ביתי (שהוא גם מדפסתגם פקס וגם וגם…).במרבית הסורקים (לפחות באיכותיים שבהם), ניתן בתיבת הדושיח (הנפתחת כאשר מקליקים על האייקון של הסורק), לבחור את הרזולוציה המתאימה לסריקה (הנמדד ב DPI : DOTS PER INCH ). הרזולוציה המומלצת המתאימה לאיכות הדפסה טובה הינה 300 DPI . בד"כ ברירת המחדל של הסורק הינה 150 או 200 DPI . לא מומלץ לסרוק באיכות נמוכהשכן אפילו אם התוצאה על המסך של המחשב נראית סבירהבאלבום הדיגיטלי עצמו (המודפס ב 300 DPI ), הרזולוציה הנמוכה עשויה להיות מורגשתולפגום בחוויהמאידךאין טעם לסרוק ברזולוציה הגבוהה מ 300 DPI . זה לא "ישפראת האלבום הדיגיטלירק יאריך את זמן הסריקה בהרבהויכביד על המחשב שלכם ועל עבודת העריכהשימו לבהסורק הביתי בהחלט מתאים למטרותיכםלא מומלץ להתפתות למחירים המופקעים שמבקשים בחנויות הצילום ושירותי המשרד עבור הסריקה.
 • שלב שמיני– בחירת הכלי המתאים לעיצוב התמונות והאלבום הדיגיטלי ותיאום ציפיותכאמורקיימות היום בשוק מעל 10תוכנות אינטרנטיות חינמיות המציעות שירותי עריכה לאלבום דיגיטלילפני שאתם בוחרים אחת מהןבידקו אם הן עומדות בסטנדרטיים העיצוביים שלכם, ביחס למטרת ההפקה של האלבום הדיגיטלי:  רבים מלקוחותי מגיעים אלי בדקה ה- 90שבוע לפני יום הולדת או ארוע חשוב אחר, במפח נפש גדול הנובע מהפער בין היכולות העיצוביות של התוכנות החינמיות, לבין הפנטזיה שלהם לגבי המוצר הסופי. התוכנות החינמיות כבודן במקומן מונח, אולם בהרבה מקרים הן לא עומדות בציפיות מהן כאשר אנחנו מבקשים להכין למישהו קרוב
  מתנה מיוחדת ומרגשת
  .
   חיסכו מעצמכם את מפח הנפש העשוי לנבוע מהפער בין הפנטזיה שלכם לגבי האלבום הדיגיטלי כתוצר מוגמרלבין היכולות שלכםלבין היכולת של התוכנהאם יש לכם אפשרות כזוהשתמשו בתוכנת הפוטושופ (התוכנה המקצועית לטיפול בתמונות ועיצוב תמונותלביצוע העבודה עצמהולאחר מכן העבירו את התוצאה בצורת גיליונות שלמיםאל תוכנת העריכה שבחרתם עבור האלבום הדיגיטלי.  אם יש באפשרותכם, ואם מדובר באירוע חשוב, השתמשו בשירותי עיצוב תמונות מקצועיים לאלבום הדיגיטלי או המצגת שלכם.
 • שלב תשיעי– מומלץ מאוד לשלב טקסטים באלבום הדיגיטלי שהחלטתם לערוךושובהדבר נכון במיוחד כאשר האלבום המעוצב אמור לשמש כמתנה מיוחדתהסיבה לשילוב הטקסטים היא שהם מעצימים את המסר שהעמוד המעוצב מספר עליוזה נכון שכל תמונה שווה אלף מיליםאך השילוב הנכון בין טקסטים מרגשים לבין תמונות מוצלחות הוא שילוב מנצח ואם אתם גם יודעים לחרוז חרוזיםאזי החוויה נעימה אפילו כפלייםאין טעם להצמיד טקסט "פרטילכל תמונה בעמודהטקסט צריך להתייחס לאווירה הכללית של העמוד. אם כתיבת טקסטים אינה ב"איזור הנוחות" שלכם ואתם מרגישים שקשה לכם להפיק מעצמכם את המיטב בתחום, חפשו בעל מקצוע בתחום עיצוב האלבומים והמצגות, המוכן ויכול לשלב טקסטים אישיים, ושהסגנון שהוא מציע הולם את טעמכם האישי.
 • שלב עשירי– הוספת אלמנטים ממאגרי תמונות באינטרנט יכולה בהחלט להעשיר את האלבום הדיגיטלי שאתם מפיקיםהאינטרנט מלא בחומרים מעניניםבבואכם לבחור אלמנטים כאלו עליכם לשים לב לשני דברים חשוביםאשמירה וכיבוד זכויות יוצרים בבדיקת הרזולוציה של התמונה שבחרתםוהתאמתה להדפסה (זוכרים? 300 DPI )

לסיכום,
עידן האלבומים הדיגיטליים פותח לנו כיוון חדש שבו אנו יכולים לבטא את היצירתיות שלנו בעיצוב תמונות, וגם לתרום את חלקנו לשימור ארכיון התמונות המשפחתי. בין אם ברצוננו להפיק אלבום דיגיטלי-אלבומסיפוראלבום ברכותספר אישי, מצגת  או  אלבום "איחולים לבביים",

זיכרו:
תמונה אחת שווה אלף מילים…. וגם….הסיפור הזה יכול להיות…הסיפור שלכם !

רוצים להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכון על מבצעים, הנחות, מוצרים חדשים, וטיפים מועילים

צרו קשר

Comments are closed.