אלבומים אלבומים אלבומים

אלבומים אלבומים אלבומים הכי כייף- לשתף!!>>>

דרך ארוכה מאוד עברו האלבומים המשפחתיים, מאז האלבומים הישנים, המהודרים בכריכת עור, בעלי הדפים השחורים שביניהם חצצו דפי משי  דקיקיםבמאמר זה נספר קצת על ההיסטוריה של האלבומים מאז ועד היום, ונתמקד במגוון האפשרויות העומדות לרשותכם כיום.

אלבומי האוגדן הישנים:

אלבומים אלו, עם כל הכבוד וההדר ששידרו, לא הצליחו להכיל לאורך זמן את התמונות התפוסות בתוך פינות מודבקות. עם הזמן, החלו התמונות לנשור מהם בכל פעם שנעשה ניסיון לעשות שימוש באלבום, לעלעל בו, ולהעלות זכרונות.

גם האלבומים הקשיחים משנות השבעים והשמונים התגלו כבעייתייםבמקרה הטוב הציפוי השקוף שנועד להידבק, להגן על התמונות ולשמור אותן במקומן, התפרק וגרם לתמונות לנשור מהאלבום. במקרה הרעהתמונות נדבקו כל כך חזק לדפי האלבום, עד כי כל ניסיון להוציאן לצרכים אחרים נדון לכישלון.

לאחריהם הגיעו אלבומי הכיסיםאלו שמרו היטב על התמונות, אך העיון בהם היה כבד ומסורבל במיוחד.

אלבומים מודרניים:

האלבומים המודרניים מתחלקים היום לשני סוגים עיקריים:

  1. אלבומים המיועדים להדבקת התמונות.
  2. אלבומים המעוצבים בעזרת תוכנות במחשב ונשלחים להדפסה דיגיטלית או כימית (פוטו).

כמה מילים על ההבדלים בין אלבום בהדפסה דיגיטלית (המכונה בפי העם "אלבום דיגיטלי"), לבין אלבום בהדפסת פוטו:

א. אלבום בהדפסת פוטו: שיטת ההדפסה הישנה והטובה, שבה נהגנו להדפיס את התמונות בחנויות הצילום, באמצעות סרט הצילום. שיטה זו נקראת גם הדפסה כימית. יתרונה הגדול הוא במינעד הגוונים המדוייק והטיבעי.

ב. אלבום בהדפסה דיגיטלית: שיטת הדפסה שהשתכללה בשנים האחרונות וחדרה לשוק כמוצר זול וזמין לכולם. ההדפסה נעשית באמצעות מכונות דפוס דיגיטלי. יתרונה בזמינות האלבומים הדיגיטלים לקהל הרחב.

 

כך או כך, כל הסוגים ראויים לפירגון ולתשומת לב, וזאת ניתן לעשות באמצעות כריכות מעוצבות מסוגים שונים:

כריכות דמוי עור ועור:

היום, הנטיה בד"כ הינה להעדיף עבור האלבומים שלנו כריכות דמוי עור על פני כריכות עור אמיתיות. זה יותר ידידותי לבעלי החיים, וזה עולה אותו דברבד"כ ניתן להשיג כריכות דמוי עור ב 3 גוונים של חום (בהיר, כהה, אדמדם).

כריכות בד:

בתחום כריכות הבד לאלבומים שלנו, ניתן למצוא אלבומים בכריכת בדי יוטה ובדי קנבס בצבעים שונים. כמו כן ניתן למצוא בתיסטודיו מיוחדים לעיצוב כריכות בד לאלבומים.

כריכות מעוצבות ומודפסות:

הסגנון המעניין והמגוון, המתאפשר הודות להתפתחויות בשוק ההדפסה הדיגיטלית, מאפשר היום עיצוב כריכה מרהיבה לאלבומים שלנו, בתוכנת הפוטושופ, והדפסתה בבית הדפוס.

בדרך כלל כריכות אלו לאלבומים יכילו תמונה/תמונות של בעל האלבום, עיצוב מרהיב מסביב לתמונה, וטקסט המתאר את תוכנו של האלבום.

 

 

 

Comments are closed.