אפליקציות צילום ועיבוד תמונה לסמארטפונים

למהפכת הצילום הדיגיטלי, שאפשרה לנו לצלם ללא הגבלה ולהוריד בקלות תמונות לעיבוד במחשב, נוספו בשנים האחרונות האפליקציות החדשניות לצילום ועיבוד תמונות בסמארטפון ובמחשב. התוצאה : המון אפשרויות מרתקות לצילום ועיבוד תמונה בטלפון (On the go) ובמחשב, חלקן חביבות ואחרות ממש פורצות דרך. הנה כמה מהן

עריכת תמונה בסמרטפון עם תוכנת Aviary

חברת Aviary זכתה להרבה תשומת לב חיובית על תוכנת עיבוד התמונות שלה, שמרכזת המון אפשרויות עיבוד ועריכה על גבי ממשק נוח ומהנה לשימוש. הבשורה החדשה מבית היוצר של החברה הישראלית היא היכולת לעשות את כל זה ישירות על מכשירי הסמארטפון : באייפון ובאנדרואיד. המשמעות – לא צריך להגיע הביתה כדי לשפץ את התמונות שלכם, אפשר לעשות את זה מיד אחרי שצילמתם ולשתף.

Cartoon Camera – לחיות בסרט מצוייר

אפליקציית 'קרטון קמרה' עושה משהו שאף תוכנה מדוברת אחרת עדיין לא עשתה : הופכת את התמונות שלכם לתמונות מאויירות כמו בסרט אנימציה (Cartoon) באמצעות בחירה בין מספר פילטרים פשוטים. מי שחלם כל חייו להיות גיבורעל מאוייר או להכנס לתוך הקומיקס (כמו בקליפ המפורסם של להקת 'אהה' לשיר Take on me) יגלה עם האפליקציה הזאת שלפעמים חלומות מתגשמים.

סטטיגרם – האפליקציה למכורים לאינסטגרם

בהתחשב בהיסטריה העולמית סביב אפליקציית אינסטגרם, אשר מהווה מעין רשת חברתית לשיתוף תמונות, לא היה ספק שגם אפליקצית סטטיסטיקה היא רק עניין של זמן. סטטיגרם היא אפליקציה צרפתית שמתממשקת לפעילות שלכם באינסטגרם ונותנת לכם תיעוד גרפי של הפעילות שלכם : מהן התמונות הכי פופולאריות (עם הכי הרבה לייקים ותגובות), באילו פילטרים השתמשתם בכל אחת מהן ועוד.

NightCap – לצלם בחושך

'נייט קאפ' היא רק אחת מעשרות אפליקציות צילום לסמרטפונים שמטרתן לשפר את איכות התמונה של המצלמה המובנית במכשירים, אלא שנייט קאפ מצטיינת באופן חריג באיכות הצילומים שתפיקו באמצעותה בשעות החשיכה. צריך לראות כדי להאמין – תמונות שבעבר לא הייתם טורחים לצלם יוצאות, בשימוש נכון, ואחרי משחק במהירות הצמצם ואורך החשיפה, בהירות וברורות.

God of weather – לשחק בעונות השנה

אפליקציה חביבה שצפוי לה עתיד מזהיר באינסטגרם ובשיתופים בפייסבוק, נקראת God of Weather. היא מאפשרת להוסיף לתמונה מאפייני מזג אוויר שונים : גשם, פתיתי שלג ועוד וכל ליצור תמונות מפתיעות, שלא לומר פרדוקסליות.

SpinCam – תמונות פנורמיות בקלי קלות

כל מי שניסה לצלם תמונה פנורמית של נוף בלתי נשכח, יודע כמה מתסכל זה יכול להיות. אפליקצית SpinCam תעשה את החיים שלכם קלים מתמיד : כל מה שצריך לעשות הוא צילום היקפי בודד בלחיצה אחת והאפליקציה כבר תסדר את כל השאר.

היום, יותר מאי פעם, כיף ופשוט לצלם ולייצר תמונות איכותיות וייחודיות. הרשימה הקצרה הזאת, היא חלק מרשימה ארוכה בהרבה של אפליקציות ותוכנות שכבר משנות את עולם הצילום החובב כפי שהכרנו אותו. כמו כן, לאפליקציות שלעיל ניתן להוסיף גם רשימה ארוכה של אפליקציות המאפשרות לייצא את התמונות ממכשיר הסמארטפון אל המחשב האישי לצורך שימושים עתיידיים כגון יצירה של כרטיסיברכה, הזמנות ומצגות נאות.

Comments are closed.