דגשים בבחירת מעצבת גרפית לאתר

בחירת מעצבת גרפית לעיצוב ותכנון האתר היא לא פחות מהזמנת שירות מכל בעל מקצוע אחר. למעשה, עיצוב האתר כמוהו ככרטיס הביקור של החברה המציעה את שירותיה, ולכן עיצוב קלוקל או חובבני של עמוד הבית או העמודים הפנימיים – יכול לגרום לגולשים פשוט לעזוב את האתר תוך שניות מספר. הזמנת שירות של מעצבת גרפית לעיצוב האתר יכולה לגרום לכמויות אדירות של גולשים להגיע אליו או, לחילופין, להבריח אפילו את הלקוחות הקיימים.

ישנם עסקים המבינים את חשיבותה של מעצבת גרפית ואף מעסיקים מעצבת אישית בחברה. זאת מאחר ויצירת שינויים דינאמיים בתוך העסק עצמו, עיצוב הפרסומים השונים או הניוזלטר הנשלח ללקוחות הקבועים – הם רק חלק מהכלים רבי העוצמה שיש לחברה לצורך יצירת קשר בלתי אמצעי עם לקוחותיה הנאמנים ביותר, וכן למטרה של משיכת לקוחות חדשים לאתר, בין אם באמצעות דפי נחיתה או פרסומות, באנרים וכיו"ב. שירותיה של מעצבת גרפית בעלת ניסיון יכולים למשוך אוכלוסיות שונות, בהתאם לרמת העיצוב.

עיצוב ילדותי, צבעוני ודינאמי ימשוך אל האתר ילדים (או את הוריהם במקרים רבים) כאשר עיצוב מונוכרומטי ועסקי ימשוך אליו אנשי מקצוע המחפשים את המוצר או השירות הספציפיים המוצעים באתר. עיצוב ברמה גבוהה יגרום לגולשים הנאה ויעשיר אותם בידע, אולם ראשית עליהם ליהנות מהחזות הראשונית, היא הנקבעת על ידי עיצוב מקצועי ברמה גבוהה, בעל רמת תאימות מדויקת לתוכן האתר.

בעידן בו רוב הלקוחות הקיימים והלקוחות הפוטנציאליים אפילו לא זכו לראות את העסק באופן ממשי, אלא רק ביקרו באתר האינטרנט, ביקור באתר הוא ההתרשמות המשמעותית ביותר שיש ללקוח מהעסק עצמו. עבודת בניית עמודי נחיתה על ידי מעצבת גרפית או מעצב גרפי מקצועי כוללים אבחון ואיפיון של המוצר או השירות המוצעים במסגרת האתר ועיצוב התואם את צרכי הגולשים.

בבחינה של עבודותיהם של מעצב גרפי או מעצבת גרפית חשוב מאוד לשים לב למספר פרמטרים. ביניהם, התאמה של הגוונים הנבחרים לתוכן האתר, מיקום התכנים השונים באתר, אחידות בסגנון ובעיצוב והרמוניה כללית בין הדפים. יחד עם זאת, גם האתר המעוצב ביותר שיהיה לא נוח לשימוש יגרום לגולשים לא לחזור בפעם הבאה, ולכן, ידידותיות למשתמש הינה תכונה בעלת חשיבות מרכזית בעיצוב האתר וכמובן – בעת בחירת מעצבת גרפית לאתר האישי.

באופן כללי, לקוחות שאינם מכירים את החברה יטו לבחור באתרים מעוצבים ברמה גבוהה, משום שאלו משדרים מקצועיות. בחירה של מעצבת גרפית המציעה שירותים מקצועיים ומנוסה בתחומה, תבטיח כי גם לקוחות פוטנציאליים שהתוודעו לאתר אך ורק במקרה – יבחרו ליהנות ולהתרשם ממנו

Comments are closed.