סיפור חיים לדורות הבאים

רבים מאיתנו, המבוגרים יותר בחברה, חושבים שיש לנו סיפור טוב לספר. בתקופת החיים בה מרגישים שמגיע שלב הסיכום מתחילים להרהר על דברים שקרו בעבר. כתיבת סיפור חיים לא אמורה להיות תרגול ביהירות, אלא דרך שבה אפשר לשתף את הדורות הבאים בזיכרונות שלנו.
הסופר ג'יימס מתיו הרי, שם בפי גיבורו פיטר פן את המשפט הבא: "מישהו אמר שאלוהים נתן לנו זיכרונות, כך שאולי יפרחו לנו ורדים בדצמבר". והצדק עמו. שמירת הזיכרונות שלכם על ידי כתיבת סיפור חיים היא התחייבות לבני המשפחה, לחברים ולדורות של הנכדים והנינים שיגיעו, שתספק מורשת אישית מופלאה על כיצד הייתם רוצים שיזכרו אתכם.
אנה פוסטר, מחברת "Your Life" – מדריך לכתיבת סיפורי חיים – מסבירה: דור העתיד יכול ליהנות מהביוגרפיה הפרטית של בן משפחה שהם לא הכירו ולקבל תמונה על הזמנים בהם חייתם. עוד היא אומרת שכאשר אתם מתחילים לכתוב את הזיכרונות שלכם חשוב שתבינו את המניעים שלכם כי אלה יקבעו את הסגנון שבו תכתבו את סיפור החיים.
להותיר עדות לילדים ולנכדים, מוסיפה פוסטר, היא כנראה הסיבה הפופולארית ביותר לכתיבת סיפור חיים. הרצון להשאיר מורשת ולהעביר הלאה את הזיכרונות שנוגעים לאירועים משפחתיים הוא חזק. העובדה שהחיים שלכם היו חיים "רגילים", עושה את הסיפור ללא פחות מעניין לדורות הבאים.
לפי פוסטר, כתיבה יכולה להיות מזככת ומשחררת בעיקר אם אדם, שעליו אתם מספרים בסיפור החיים, היה בעל השפעה רגשית על החיים שלכם. הכתיבה משלבת את התקווה שעל ידי הכתיבה על החוויות שלכם תעזרו גם לאחרים להתמודד עם מצב דומה. זו דרך נוספת לחשוב שוב על אנשים שעזרו לכם ברגעים קשים בחיים.
לפני שתתחילו במלאכת הכתיבה, פוסטר מציעה לאסוף את כל החומרים שמהם תוכלו לקבל השראה. לחפור בתמונות ישנות, ביומנים ובמחברות עתיקות. והעיקר, לא למהר. תהליך חיפוש החומר ייקח אולי קצת זמן אבל יספק לכם רעיונות לסיפור שלכם.
אין כמו ניחוחות תבשילים ומאפים שמזכירים לנו את הבית ועמים מהילדות שמעלים זיכרונות. כדי שגם הדורות הבאים יוכלו להתענג על הטעמים, יש לשתף אותם במתכונים הסודיים כדי להמשיך במסורת, ולהשאיר את הזיכרון בתוך המשפחה.
המשפט "תמונה שווה אלף מילים" לא נוצרה יש מאין. הדורות הבאים רוצים לדעת מהיכן הגיעו, גם בסיפורים וגם דרך תמונות. חשוב לשמור על כל התמונות והסיפורים במקום בטוח, בין אם אתם בדיור מוגן בשרון או גרים לבד, סיפורי החיים והמשפחה שווים יותר מכל טבעת ושעון

רוצים להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכון על מבצעים, הנחות, מוצרים חדשים, וטיפים מועילים

 

Comments are closed.