עיצוב אלבום לאחר חופשות בלתי נשכחות

 

עיצוב אלבום דיגיטלי - חופשהעד לפני לא כל כך הרבה שנים, הרבה מאוד חופשות, בארץ ובחו"ל, היו מסתיימות באכזבה, גם אם החופשה עצמה הייתה מושלמת ובלתי נשכחת. אני מתכוונת כמובן לתקופה שבה היינו צריכים לפתח את התמונות שצילמנו במצלמות הפילם, ולא פעם גילינו שצילמנו תמונות מטושטשות, בהירות מדי, חשוכות מדי, שכחנו לחייך או עצמנו עיניים, ודווקא מהמקום היפה ביותר שבו בילינו בחופשה – אין לנו מזכרת מצולמת.
למרבה המזל הימים האלה חלפו עברו להם, וכיום בעידן המצלמות הדיגיטליות אפשר לראות מייד כיצד יצאה כל תמונה שצילמנו, למחוק מייד את אלה שלא צלחו, ולצלם שוב ושוב עד שנגיע לתוצאה הרצויה, כך שכל חופשה בלתי נשכחת הופכת אפילו למוצלחת עוד יותר. אצל מרבית האנשים המעבר למצלמות דיגיטליות לא שיפר רק את איכות התמונות, אלא גם את הכמות – אם לא צריך להוציא כסף על פיתוח התמונות, ולא צריך לחשב מראש איפה נוכל לקנות פילמים בזול, לא צריך להתקמצן ואפשר להנציח את עצמנו בכל זמן ובכל מקום.
המשימה האמיתית העומדת בפני הצלמים החובבים בתום כל חופשה הפכה להיות מלאכת סינון התמונות שצולמו, לטובת יצירת אלבום החופשה – בין אם וירטואלי ובין אם מודפס – "כמו של פעם". לא נוכל לעזור לכם עם הסינון עצמו, אבל הנה כמה רעיונות ליצירת האלבום לאחר שתסיימו לסנן ולמיין:

 אלבומים וירטואליים

פייסבוק- הרשת החברתית היא אולי המקום הטבעי ביותר היום להעלות בו אלבומי תמונות מהחופשה בסילבסטר, הטיול הגדול אחרי הצבא או ירח הדבש. כל שאתם צריכים לעשות הוא לבחור את התמונות, ולכל היותר לתייג את האנשים שבתמונה ואת המקום שבו צולמה, להוסיף כיתוב משעשע, ולחכות לתגובות. הפיתרון הזה מתאים רק למי שאינו מעוניין כלל בעיצוב האלבום, וחשוב לו רק לחלוק את התמונות מהחופשה עם חבריו.

אינסטגרם- רשת חברתית ייעודית להעלאת תמונות ואלבומים, ובשונה מפייסבוק היא מאפשרת לכם גם להוסיף לכל תמונה אפקטים, מסגרות, ושאר אלמנטים עיצוביים. יצירת האלבום אומנם דורשת מעט יותר השקעה, אבל היתרון של אינסטגרם הוא שבאמצעות ממשק פשוט וידידותי תוכלו להעניק נופך אומנותי ומושקע כמעט לכל חופשה.

 אלבומים מודפסים

אלבומי כיסים- הגרסה הישנה והטובה של אלבומי התמונות, או אם תרצו – הפייסבוק של האלבומים המודפסים. אחרי שהחלטתם איזה תמונות אתם רוצים להדפיס, גשו לחנות הצילום הקרובה עם דיסק-און-קי, הדפיסו את התמונות על נייר איכותי, ורכשו אלבום של 100, 200 או 300 תמונות, בהתאם למספר התמונות שפיתחתם. ליד כל תמונה תוכלו לרשום היכן צולמה, או כל פרט אחר לגביה, אבל לעצב את האלבום מעבר לכך לא ממש תוכלו. לכל היותר תוכלו להשקיע באלבום בעל כריכה מעוצבת.

אלבומים דיגיטלים בעיצוב מקצועי-מלבד אתרים המאפשרים לכם להוריד תוכנה בחינם, ולעצב את אלבום הטיול שלכם, ולהדפיס אותו כספר של ממש, שבו משולבות התמונות, אפשר לבחור לעצב את אלבום הטיול שלכם באמצעותנו, בתוכנת הפוטושופ ובעיצוב מיקצועי ומוקפד !. תוכלו לבחור את מספר העמודים באלבום, ולקבל עזרה בבחירת התמונות ובכתיבת הטקסטים. התמונות הנדרשות יעברו תיקון מתאים, העיצובים שתקבלו יהיו מרהיבים במיוחד, כאלו שלא ניתן להשיגם בשום תוכנה חינמית כמובן, והמזכרת שתישאר לכם תהיה מדהימה !

 

Comments are closed.