קורסי צילום- סוגים שונים ויתרונות

הכל אודות קורסים לצילוםאהבתם?? שתפו !!-

קורסי צילום

צילום היא אומנות ייחודית שנעה על פני סקאלה רחבה – מצילום אומנותי ומקצועי ועד לצילום תמונות משפחה ללא כל הכשרה או ניסיון. בשנים האחרונות נפתחות יותר ויותר אפשרויות לעבור קורסים קצרים וסדנאות חדפעמיות לצד קורסים לצילום מתקדם, כך שלכל אחד יש אפשרות לבחור בקורס המתאים ביותר בכדי ללמוד קצת ולהתפתח בתחום, להשתפר כצלם חובב או להפוך את אהבת הצילום למקצוע.

סדנאות חוויה

סדנאות צילום חוויתי הן לרוב מפגשים חדפעמיים שבהם נחשפים בפנינו כמה מהסודות והקסמים של עולם הצילום המקצועי. מטרת הסדנאות להעניק חוויה מהנה ומחדשת, לכן הן מתאימות לכל מי שמתעניין בצילום ורוצה להבין יותר את הפוטנציאל הגלום בצילום מיומן ולטעום ממש קצת מעולם הצילום המקצועי.

קורסים למתחילים

יש מספר בתי ספר יעודיים לצילום ומוסדות ללימודי אומנות, שבהם ניתן ללמוד קורסים בסיסיים בצילום. מרבית הקורסים אורכים בין עשרה לעשרים מפגשים. הקורסים כוללים ידע בסיסי, כמו הכרת חלקי המצלמה והשימוש בהם ומושגי יסוד : עומק שדה, חשיפה ומדידת אור, צמצם, תריס ועדשה והכרות עם עקרונות הצילום האומנותי : קומפוזיציה, שימוש בפילטרים ומבע אומנותי. בנוסף מושם דגש על עבודה בתנאי תאורה משנים, כולל צילום בחשיכה. הקורסים כוללים מספר יציאות לצילומי חוץ בדגשים שונים : צילום פורטרטים, צילום נוף ועוד. בחלק מהקורסים תלמדו גם לתפעל ולהשתמש בתוכנות עריכה ועיבוד תמונה כמו פוטושופ.

קורסים מתקדמים

מי שניסה קורסים בסיסיים וראה כי טוב ומי שמעוניין לעשות צעד קדימה עם החיבה לצילום, יכול להרשם לקורס צילום ברמה מתקדמת יותר. בקורס המתקדם מעמיקים את הלימוד בנוגע להבנת הצילום, הן מבחינה טכנית והן מבחינה אומנותית. הקורס כולל פיתוח של הראיה הצילומית והחשיבה היצירתית בתכנון צילום וכן של יכולת הניתוח והביקורת של תצלומים. במקביל, נוגע הקורס בסוגות צילום שונות כמו צילום רחוב, צילום מקרו, צילום גאוגרפי וצילום בניאדם. הקורסים המתקדמים אורכים כעשרים מפגשים שבועיים ובסופם מוגש פרויקט גמר.

קורסי צילום ייעודיים

לצד הקורסים בצילום למתחילים ומתקדמים, אפשר למצוא גם קורסיים יעודיים שבהם מעמיקים בסוג צילום אחד, בדרך כלל לאורך עשרה מפגשים. בין היתר תוכלו ללמוד קורס צילום משוטט, צילום בסטודיו, צילום אופנה, צילום חברתי, צילום פורטרטים ועוד. הקורסים הללו יכולים להתאים למי שכבר מנוסה בצילום חובבני ושנמשך באופן מיוחד לז'אנר צילום ספציפי.

יש היום מגוון רחב של אפשרויות ללימודי צילום לחובבים וגם למעוניינים להתמקצע. קורסים בסיסיים יפתחו לכם את השער לעולם הצילום והבנתו. קורסים מתקדמים ישכללו את הטכניקה והיכולת האומנותית שלכם. קורסים ייעודיים יאפשרו לכם לצלול אל מעמקיו של אחד מסוגי הצילום. כך או כך, כל אחד יוכל למצוא היום קורס שמתאים לו ולצרכיו. ועצה לסיום: הגדירו היטב את מוקדי העניין שלכם בתחום הצילום בכדי שתיטיבו לבחור את הקורס המתאים ביותר והמעניין ביותר עבורכם.

 

 

Comments are closed.