רכישת מדפסת להדפסת תמונות ביתית

רכישת מדפסת תמונות ביתיתאהבתם?? שתפו !!-

המצלמות הדיגיטליות שינו ללא הכר את תחום הצילום הביתי והמקצועי כאחד. הקלות שבה ניתן לדייק בצילום ולהעלות אותו למחשב, מאפשרת לנו לראות תמונות על המחשב, לעבד וללטש אותן, להעלות אותן לגיבוי ברשת ועוד. יחד עם זאת, את החוויה של אלבום תמונות אמיתי, כזה שאפשר לדפדף בו ולהראות אותו לסבתא, למשל, קשה לשחזר גם באמצעים דיגיטליים. מדפסת תמונות ביתית יכולה להשלים את התהליך הנוח של צילום והדפסת תמונה ולחסוך לנו את הפיתוח בחנות צילום, אבל חשוב להכיר את המוצרים השונים הקיימים בתחום זה, את היתרונות והמגבלות שלהם.

הדפסה במדפסת דיו ביתית

מדפסת דיו ביתית צבעונית יכולה להפיק תמונות באיכות סבירה בהחלט. מדפסות של חברות מובילות מאפשרות הדפסה באיכות קרובה לשל תמונה רגילה. החסרונות הן באיכות הנייר ובעלות הנייר והדיו. הדפסה על נייר רגיל יוצרת תמונה עדינה שנהרסת בקלות וכדי לשמור עליה ולתת לה ברק של תמונה יש צורך במכונת לימינציה בבית. הדפסה על נייר יעודי לתמונות תביא לתוצאה טובה יותר, במחיר גבוה יותר. הדיו הצבעוני (שנגמר מהר מאוד) והנייר המיוחד מביאים להוצאה של כשלושה שקלים לתמונה, קצת יותר מפיתוח בחנות. לכן, אם בוחרים בפתרון שכזה, רצוי שלא להדפיס תמונות באמצעות המדפסת באופן קבוע אלא רק לעשות בה שימוש רק עבור צרכים מזדמנים ודחופים של הדפסת תמונות. לדוגמא, אם הילד מכין עבודה לבית הספר ומעוניין לעצב שער יפה המשלב תמונהמדפסות של HP יכולות לענות בקלות על הצורך הזה (יחד עם צרכים פשוטים יותר של הדפסת מסמכים בלבד).

מדפסת פוטו

מדפסות פוטו מתבססות על שיטה של איוד צבע, שמייצרת תמונות באיכות גבוהה יותר, הן מבחינת הרזולוציה והן מבחינת המראה הבוהק והעמידות לאורך זמן. מדפסות הפוטו הקומפקטיות, שמיועדות לתמונות בלבד, עושות עבודה טובה. יחד עם זאת, הן איטיות מאוד וצורכות הרבה דיו – לא כל כך מתאימות להדפסה מאסיבית של תמונות. מדפסות הפוטו המשוכללות יותר, מגיעות עם 6 מחסניות דיו בשישה צבעים ומחירן מתחיל מאלפיים שקלים. יש גם מדפסות לייזר צבעוניות ומהירות, אך גם מחירן עדיין גבוה.

פונקציות מיוחדות

ברכישת מדפסת להדפסת תמונות, כדאי לדאוג לכך שתכיל את כל הפונקציות החשובות שקיימות היום במדפסות מתקדמות, בין היתר, למשל, יכולת עבודה אלחוטית ואפשרות להכניס כרטיס זיכרון ישירות למדפסת. שתי האופציות הללו יהפכו את העבודה לנוחה וגמישה יותר, אם יש לכם כמה מחשבים בבית. אם אתם מדפיסים באמצעות כרטיס זיכרון של המצלמה ישירות במדפסת, כדאי שלמדפסת יהיה צג LCD , רצוי גדול ככל האפשר כדי שתוכלו לבחון את התמונות המיועדות להדפסה ולנווט בניהן. עוד אפשרות שיכולה להיות שימושית היא מדפסת ניידת, הפועלת באמצעות סוללה, ללא צורך בחיבור לחשמל. בין היתר ניתן לצלם אירוע יום הולדת של הילדים ולהדפיס במקום לכל ילד תמונה (הגרסא המודרנית של מצלמות הפולארויד) וגם להדביקה על גבי מגנט למזכרת.

רכישת מדפסת תמונות ביתית, דורשת מאיתנו לדייק בהבנת הצרכים שלנו. מי שלא מתעקש על איכות מצויינת יכול להסתפק במדפסת צבעונית רגילה עם נייר תמונות מיוחד. מי שחשובה לו האיכות ולא מתכנן להדפיס כמות גדולה של תמונות, יהנה ממדפסת פוטו פשוטה. מי דורש איכות וכמות גם יחד, יצטרך היום לשלם כמה אלפי שקלים על המדפסת ואחת לתקופה כמה מאות שקלים נוספים על דיו ונייר. בחרו בחוכמה, לאחר סקר שוק מקדים ומעמיק, בכדי שתוכלו ליהנות מהמוצר וגם לחסוך בעלויות הכספיות.

Comments are closed.