רעיונות לטיול משפחתי לסוף שבוע

טיולים משפחתיים הם אחד הבילויים המשותפים בעלי איכויות התקשורת, האינטימיות וההתקרבות הגדולים ביותר, כך יגיד לכם כל מטפל משפחתי. לא חייבים לנסוע לחו"ל, או ללון מחוץ לבית, גם לא חייבים לתכנן טיולים מורכבים ויקרים. לפעמים כל הסוד נעוץ דווקא בפשטות.
אם אתם מתגוררים במרכז הארץ, טיול לירושלים, למשל, יכול לשנות אווירה ולבנות חוויות משותפות חדשות. ירושלים, מעבר להיותה עיר הקודש, היא עיר עשירה באטרקציות, הרפתקאות, נופים עוצרי נשימה, מוזיאונים וגלריות\ מסעדות ובתי קפה וגם סתם רחובות יפים השזורים זה בזה בשתי וערב.
אחת הדרכים לטייל בירושלים ולראות יותר בפחות זמן, היא על ידי סגווי. אותו רכב חשמלי דו גלגלי, הנע בהתאם לכיוון הרכינה של הגוף, ומתאים כמעט לכל גיל. סיור משותף בסגווי הוא חוויה בלתי נשכחת לקבוצות ולמשפחות, מבלי לפגוע באינטימיות וביחד המשפחתי.
סיור סגווי ירושלים, כמו גם בערים אחרות ואפילו בטבע, ניתן לבצע באופן אישי מבלי לצרף אנשים נוספים.
הסיור מתחיל בשכונה היהודית הראשונה בירושלים, הלא היא משכנות שאננים., עם תצפית אל חומות העיר העתיקה. קניון ממילא, הממוקם למרגלות שער יפו, מרכז ימק"א (איגוד הצעירים הנוצרים) שהוא אחד הבניינים היפים של הארגון בעולם כולו ובוודאי מן הבניינים היפים והבולטים בירושלים. משם ממשיך הסיור אל טחנת הרוח, שתחזור לפעול בקרוב כטחנת קמח, ודרך מזרקת האריות אל בריכת הסולטן. משם אפשר להשקיף אל ביתו של נשיא המדינה בכפר דוד, מלון מצודת דוד, המאכלס את כל שועי העולם וחזרה אל שער יפו.
איכותו של סיור כזה ברמה המשפחתית, הוא הרבה מעבר לטיול עצמו. יש לו ערך מאחד ומקרב בלתי רגיל. החוויה המשותפת, ההנאה בצוותא ואפילו ההתעייפות והקשיים, כולם בונים התקרבות שאין לך אח ורע. גם למשחק מונופול משותף בבית יש ערך של אינטימיות והתקרבות, אבל האיכויות שיש לצבירת חוויות חדשות הן בעשרת מונים יותר.
במיוחד כשמדובר בילדים, שאוהבים לחוות דברים חדשים, הסיור על סגווי מהווה ממש גשר אל ליבם. לא בכדי הערים מלאות בילדים על קורקינטים, ולא סתם כל ילד מבקש אופניים. ילדים אוהבים לרכוב על רכבים דו גלגליים, הם ספורטיביים יותר מטבעם והם אוהבים את ההרפתקנות המתלווה לרכיבה. אם מחברים את הרכיבה לאזור חדש, לנופים והחדרת תרבות והיסטוריה, הרי שכל הצדדים מרוויחים. מחקרים מלמדים שילדים שמטיילים הרבה עם משפחותיהם מפתחים את האהבה לטיולים גם עם משפחותיהם לאחר מכן, והקשר בינם לבין הוריהם קרוב ואמיץ.
את חוויות הטיול המשפחתי בסגווי רצוי לתעד במצלמה המשפחתית, ולאחר מכן, כשחוזרים הביתה- להכין אלבום טיול מעוצב, שישמר את הזכרונות והחוויות המשפחתיות

 

 

Comments are closed.